


The simplest description of Kabbo Mobile Shop would be this is not a shop, this is a dream. Which will have branches across 64 districts of Bangladesh, InshaAllah one day, and our customers will provide us with our power. The best products and services are our passion
Saturday – Thursday: 9:00AM - 10:00PMFriday : Off Day
Location : 5 Rastar Mor , Kushtia, Bangladesh
Customer Service
Store Information
© 2024 Kabbo mobile shop. All rights reserved.
| Battery Health | 77% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Silver| India,| 64GB
৳21999 Tk
The iPhone XS (64GB) delivers premium performance with a 5.8-inch Super Retina OLED display, A12 Bionic chip, and advanced dual 12 MP cameras. Featuring Face ID and IP68 water resistance, it is perfect for style-conscious users seeking high performance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
64GB
2GB
Region:India,
| Display Size | 5.8 inches |
| Display Type | Super Retina OLED, HDR10, Dolby Vision |
| Display Resolution | 2436 x 1125 pixels, 19.5:9 ratio, 458 PPI |
| Dimensions | 143.6 x 70.9 x 7.7 mm |
| Weight | 177 grams |
| SIM | Nano SIM and eSIM (Dual SIM capability in select regions) |
| OS | iOS 12, upgradable to iOS 17 |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| Network | 4G LTE, VoLTE, HSDPA+, GSM |
| Memory | 64GB internal storage (non-expandable) |
| Main Camera | Dual: 12 MP (Wide, OIS) + 12 MP (Telephoto, 2x optical zoom) |
| Selfie Camera | 7 MP (f/2.2) with Face ID support |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Barometer |
| Battery Info | 2658 mAh, 15W wired fast charging, wireless charging |
| Other Features / Info | IP68 water/dust resistance, Stereo speakers, NFC, Siri voice assistant |